2241

Ботев Пловдив загуби класически с 0:3 при гостуването си на Ботев Враца и съвсем закъса в първенството. Тимът е с едва две победи и най-вероятно старши треньорът Желко Петрович ще бъде уволнен. Пловдивчани играха с 10 човека около 60 минути, след като в 33-та минута Еберт беше изгонен с директен червен картон. За врачани и в трите гола участие взеха бивши играчи на Ботев Пловдив – Петър Атанасов, Даниел Генов и Валери Домовчийски.

Преди двубоя Валери Божинов, който беше заявен като титуляр е получил контузия и беше заменен в стартовия състав от Симеон Мечев.

В 22-та минута удар на Лазар Марин беше спасен от Костов.

В 33-та минута Еберт Кардосо фаулира Даниел Генов, който се откъсваше сам срещу Янко Георгиев и той получи директен червен картон.

В 41-та минута Домовчийски можеше да отбележи, но Георгиев успя да спаси с крак.

В 67-та минута след атака между бивши играчи на Ботев Пловдив Петър Атанасов центрира, а Даниел Генов от воле засече и откри резултата – 1:0.

В 71-та минута двойно отново между бивши футболисти на Ботев Пловдив Домовчийски и Атанасов завърши с извеждащ пас към Атанасов, който удвои – 2:0.

В 75-та минута Даниел Генов центрира в наказателното поле Петър Атанасов се възползва от неразбирателство в защитата на Ботев Пловдив и отбеляза за трети път – 3:0.

Така Ботев продължава да се намира на предпоследното 13-то място едва две победи. Ботев Враца е девети с 12.

След паузата за националните отбори Ботев ще има нов тежък мач. Този път в Пловдив пристига шампионът Лудогорец, мачът е на 19 октомври.

Ботев Вр: Красимир Костов, Андреас Васев, Илия Миланов, Венцислав Керчев, Ангел Лясков (Мирослав Будинов 46 мин.), Даниел Гаджев (Петър Атанасов 54 мин.), Симеон Мечев, Даниел Генов, Георги Вълчев, Даниел Гаджев, Доминик Янков (Доминик Янков 78 мин.), Валери Домовчийски

Ботев Пд: Янко Георгиев, Джонатан Перейра (Родни Клустър 83 мин.), Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Филип ван Арнем (Марко Перван 85 мин.), Лъчезар Балтанов, Лазар Марин, Тодор Неделев, Александър Тонев, Фернандо Виана