Академик Пловдив жени стартира ударно новия сезон

1486

Академик Пловдив жени започна ударно новия сезон в женския баскетболен елит. В първа среща от източната група, тази година първенството беше разделено на източна и западна група, пловдивчани победиха като гост във Варна Черно море Одесос с 51:43.

Академик поведе с 18:14 след първата четвърт, след това във втората резултатът беше 17:17 и така на полувремето Академик водеше с 35:31.

Доста слабо резултатна беше третата четвърт, която завърши едва 6:6. В последната четвърт Академик спечели с 10:6 и така спечели двубоя с общ резултат 51:43.

Анна Римпова стана най-резултатна със 17 точки, Лина Димитрова добави 10, а Диляра Четинова и Александра Папазова добавиха 6.

Калина Пейкова стана най-резултатна за гостите с 8 точки.

На 26 октомври Академик ще е домакин на Локомотив Стара Загора. Двубоят ще се играе в зала Олимпиада и ще започне в 13:00ч.