2190

Локомотив завърши 1:1 при гостуването на Славия в София и спря серията си от седем поредни двубоя без загуба. Мачът беше белязан от две късни дузпи след 70-та минута, които бяха реализирани.

В 42-та минута Бирсент Карагарен уцели греда след удар от около 10 метра.

В 73-та минута Венцислав Бенгюзов фаулира в наказателното поле Петър Витанов и Ивайло Стоянов отсъди дузпа, която капитанът на Локомотив Димитър Илиев реализира за 0:1.

В 80-та минута Томашевич фаулира Шоколаров в наказателното поле и Стоянов отсъди нова дузпа. На повторенията не се видя дали въобще имаше нарушение, но то по-скоро беше извън наказателното поле. Зад топката застана Галин Иванов, който изравни резултата – 1:1.

Така Локомотив е втори с 33 точки, а Славия е на пето място с 23.

В петък Локомотив посреща Ботев Враца.

Славия: Георги Георгиев, Петър Патев, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Славчо Шоколаров, Янис Карабельов (Дарко Тасевски 88 мин.), Георги Йомов, Радослав Кирилов (Калоян Кръстев 77 мин.), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (Венцислав Бенгюзов 70 мин.)

Локомотив: Мартин Луков, Давид Малембана, Стивън Езе, Динис Алмейда, Парвизджон Умарбаев (Уирис Оливейра 77 мин.), Петър Витанов, Георги Илиев (Антен Аралица 89 мин.), Йосип Томашевич, Ален Ожболт, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен