България изпусна мача срещу Белгия на двойки и отпадна от ATP Cup

2293

Българската двойка Александър Лазаров и Григор Димитров загубиха от белгийците Сандер Жил и Йоран Влиген с 1:2 сета и така България отпадна в груповата фаза на ATP Cup, след загуба с 1:2 победи от белгийците. В първия мач за деня Димитър Кузманов победи с 2:0 сета в отделните части 6:0, 6:3 Стив Дарси, а във втория сблъсък Григо Димитров допусна обрат от Давид Гофен с 1:2 сета 6:4, 2:6, 2:6.

Лазаров и Димитров пробиха за 3:1 и това им беше необходимо да затворят първия сет в своя полза с 6:3.

Втората част започна с пробив за българската двойка, която поведе с 1:0 и затвърди пробива – 2:0. Белгийската двойка обаче успя да върне пробива – 2:2. Белгийците обаче направиха нов пробив и изравниха сетовете – 6:4.

В тайбрека белгийците се наложиха с 10:7 и спечелиха мача.

Така въпреки двете си победи за съжаление националите отпаднаха в груповата фаза на ATP Cup, завършвайки на третото място. Великобритания се класира за четвъртфиналите, а вторият Белгия ще чака резултатите от другите мачове, за да види дали ще може да продължи към елиминациите като втори най-добър втори.