1759

Бившият централен защитник на Ботев Кристиан Димитров стана герой за своя нов тим Хайдук Сплит, след като отбеляза победен гол за 2:1 срещу Интер Запрешич в среща от 27-ия кръг на първенството на Хърватия.

За Димитров това беше първи гол за новия му отбор в шестия му мач. Кристиан подписа с Хайдук в началото на годината и първите пет кръга беше титуляр, като сега за първи път влезе като резерва.

Димитров се появи като смята в 81-та минута и отбеляза победния гол в 7-та минута на добавеното време.

Гостите поведоха с гол на Иван Мамут в 37-та минута.

В 57-та минута Хайдук спечели дузпа, която Мийо Чаткаш вкара, а Николо Солдо от гостите беше изгонен с директен червен картон за фаула.

В 63-та минута като резерва влезе други българин – Борислав Цонев, който играе за Интер.

Цели 9 бяха добавените минути на срещата, като след центриране Димитров заби с глава победния гол в 97-та минута.

Хайдук е втори с 48 точки на точка пред Риека, който обаче е с мач по-малко. Лидер е Динамо Загреб с 65 точки и сигурен шампион. Интер е на дъното със 17 точки.