СНИМКИ И ВИДЕО: Арда загуби от Левски, „сините“ с първа победа през годината

1100

Арда загуби от Левски с 1:3 в последна среща от редовния сезон в елита. Левски откри чрез Паулиньо, Радослав Василев изравни, а Спиърингс донесе победата на Левски, която е първа през 2020 година.

В 37-та минута Левски поведе, след попадение на Паулиньо, който подаде към Костов, който върна и Паулиньо отправи изстрел, който след рикошет влезе във вратата на Арда – 0:1.

В 41-та минута Румен Руменов центрира в наказателното поле, където Радослав Василев засече с глава и отблизо отбеляза за 1:1.

Левски стигна до втори гол в 65-та минута. След центриране в наказателното поле от Станислав Иванов Спиърингс успя да засече с крак и отбеляза за 1:2.

В последната минута от добавеното време Станислав Иванов беше изведен сам срещу Банков от вратаря Георгиева и прокара топката между краката на вратаря на Арда, а Мартин Петков от голлинията успя да отбележи попадението за крайното 1:3.

Така Левски се изравни с ЦСКА и Локомотив с по 49 точки в битката за медалите преди началото на плейофите. Като двата отбора играят днес от 21:00ч. Арда пък влиза в плейофите с 31 точки.

Арда: Николай Банков, Мартин Костадинов, Милен Стоев, Александър Георгиев Матеус Леони, Пламен Крумов,, Емил Мартинов, Румен Руменов (Румян Ховсепян 70 мин.), Светослав Ковачев, Спас Делев, Радослав Василев

Левски: Георги Георгиев, Ивайло Найденов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Костадин Илиев (Мартин Райнов 83 мин.), Кали Тиам, Филипе Нашименто (Мартин Петков 75 мин.), Станислав Иванов, Паулиньо, Дени Алар (Здравко Димитров 83 мин.), Станислав Костов (Стай Спиъргинс 62 мин.)