1990
Снимка: sportal.bg

Носителят на Купата на България Локомотив спечели втори трофей в рамките на месец, след като триумфира във финала за Суперкупата срещу шампиона Лудогорец. Мачът се игра на стадион „Хювефарма арена“ в Разград, а единственото попадение реализира Димитър Илиев в 89-та минута.

В 19-та минута гол на Жоржиньо беше отменен заради засада.

В 44-та минута и гол на Локомотив беше отменен заради засада. Умарбаев навлезе в наказателното поле пусна
към Томашевич, който реализираА, но заради засада голът не беше зачетен.

В добавеното време Карагарен центрира към Аралица, който отправи хубав удар, но Ренан успя да спаси.

В 64-та минута Лудогорец остана с 10 човека, след като Джордан Икоко беше изгонен. Причината беше за удар без топка срещу Масоеро.

В 88-та минута Локомотив стигна до победен гол, Алмейдна подаде към Карагарен, който продължи към Митко Илиев, а капитанът на Локомотив с хубав изстрел не остави шансове на Ренан – 0:1.

Така Локомотив направи дубъл, след като спечели Купата на България на 1 юли и сега и Суперкупата. Така това е втори трофей за Суперкупата за Локомотив след 2004 и първи спечелен срещу Лудогорец след два загубени финала през 2012 и 2019.

Локомотив стартира новия сезон с гостуване на Ботев в пловдивското дерби, а Лудогорец ще играе във Враца срещу Ботев Враца.

Лудогорец: Ренан, Джордан Икоко, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Талеб Таута, Анисе, Жоржиньо (Клаудиу Кешерю 52 мин.), Мавис Чибота (Доминик Янков 82 мин.), Каули, Дан Битон (Козмин Моци 70 мин.), Алекс Сантана (Светослав Дяков 70 мин.)

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Йосип Томашевич, Парвизджон Умарбаев, Петър Витанов (Дейвид Малембана 46 мин.), Лукас Салинас (Момчил Цветанов 90 + 3 мин.), Бирсент Карагарен, Анте Аралица (Георги Минчев 77 мин.), Димитър Илиев