СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив се справи с Ботев Враца

1872

Локомотив победи в домакинството си с 2:1 Ботев Враца и записа първа победа в първенството за новия сезон. Бирсент Карагарен откри, Домовчийски от дузпа изравни, а Лукас Салинас донесе трите точки на Локомотив.

Преди двубоя Димитър Илиев беше награден от легендата Христо Бонев по случай 250-ия си двубой в елита ни. Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния вратар Бисер Михайлов.

В 8-та минута Локомотив успя да открие резултата. Карагарен беше изведен много добре напредна и с хубав удар по диагонала вкара за 1:0.

В 29-та минута Ботев Враца получи дузпа след нарушение срещу Даниел Генов от страна на Масоеро, а Валери Домовчийски застана зад топката и реализира за 1:1.

В 52-та минута Анте Аралица центрира към Лукас Салинас, който с хубав удар отново изведе Локомотив напред в резултата – 2:1.

В 86-та минута Аласан Н’Диай беше изгонен за втори жълт картон и така Ботев Враца доигра мача с 10 човека.