1947
Снимка: sportal.bg

Локомотив победи като гост с 2:0 Славия в среща от третия кръг в елита. Двубоят беше генерална репетиция и за двата отбора преди участието им в Лига Европа в четвъртък.

В 33-та минута Локомотив откри, Димитър Илиев пусна превъзходен извеждащ пас към Анте Аралица, който веднага стреля и реализира за 0:1.

В 81-та минута Бирсент Карагарен реши мача. Карагарен вкара във втори пореден мач и отново след страхотен рейд. Той пое топката справи се с четирима играчи на белите и останал сам срещу Стергиакис прониза вратаря за 0:2.

Така Локомотив излезе първи поне за 24 часа с успеха тимът събра 6 точки и е на първото място. Славия пък е на 13-то място с едва една точка.

В четвъртък и двата отбора започват участието си в Лига Европа. Локомотив гостува в Черна гора на Искра, а Славия в Албания на Кукеси.

Славия: Антонис Стергиакис, Андреа Христов, Емил Виячки (Венцислав Бенгюзов 53 мин.), Милен Гамаков, Христо Попадийн, Ертан Томбак, Янис Карабельов, Калоян Кръстев, Филип Кръстев, Ивайло Димитров (Димитър Стоянов 69 мин.), Димитър Рангелов

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Давид Малембана (Георги Минчев 46 мин.), Парвизджон Умарбаев (Петър Витанов 29 мин.), Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Бирсент Карагарен (Николай Николаев 84 мин.), Анте Аралица (Кристиан Илич 75 мин.), Димитър Илиев