2445

Марица победи 2:0 Атлетик Куклен при домакинството си от третия кръг в Югоизточната трета лига. Любопитно е, че двата отбора ще се срещнат и в сряда в областния финал в турнира за Купата на България, като този път домакин ще бъде Атлетик.

След нулево първо полувреме Марица откри резултата в 60-та минута. Димитър Юруков центрира в наказателното поле, а Мартин Анастасов успя да засече за 1:0.

В 90-та минута Милен Танчев се озова сам срещу Акалски стреля топката се удари в напречната герда и влезе в мрежата на гостите за крайното 2:0.

В сряда от 18:00ч. двата отбора ще играят отново, а победителят ще стане шампион на Пловдивска област и ще си осигури място в междуобластните квалификации в турнира за Купата на България.

Марица: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Величко Величков, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Милен Танчев, Олджай Алиев (Петър Печенков), Димитър Юруков, Георги Георгиев (Христо Янчев), Тодор Тимонов – капитан (Иван Мицев)

Атлетик:  Кирил Акалски, Юлиян Романов – капитан, Александър Христев (Атанас Чернев), Никола Николов, Борис Бисеров, Васил Иванов, Аурел Мусай (Добрин Орловски), Емил Аргиров, Димитър Джонджуров, Георги Стефанов (Иван Ангелов), Мирослав Манев