3619

Ботев победи с 2:1 Левски в среща от седмия кръг в елита.

В 15-та минута страхотен извеждащ пас пусна Мите Цикарски към Атанас Илиев, който пое и откри резултата – 1:0.

Само пет по-късно голът се повтори, като разликата беше само подавачът – Славчо Шоколаров, а отново Атанас Илиев реализира и удвои преднината на домакините 2:0.

В 27-та минута Борислав Цонев беше фаулиран от Филип Филипов и съдията отсъди дузпа, която Цонев реализира и намали резултата – 2:1.

Така Ботев записа първи успех от над месец и е 11-ти с 8 точки, а Левски е шести с 10 точки.

В петък Ботев гостува на ЦСКА 1948.

Ботев: Георги Аргилашки, Мите Цикарски (Димитър Тонев 85 мин.), Станислав Работов, Виктор Генев, Джонатан Перейра, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Тодор Неделев, Станислав Шопов (Кристиян Добрев 78 мин.), Филип Филипов, Атанас Илиев (Иван Василев 90 + 1 мин.)

Левски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Матео Стаматов (Орлин Старокин 70 мин.), Стейн Спийрингс, Насиру Мохамед (Станислав Иванов 46 мин.), Борислав Цонев, Радослав Цонев (Тома Даске 10 мин.), Паулиньо, Найджъл Робърта (Стивън Петков 65 мин.)