Локомотив игра добре и взе гейм на Хебър

4388

ПСК Локомотив се завърна в Суперлигата след над 14-годишно отсъствие. Тимът загуби с 1:3 (21:25, 25:23, 19:25, 14:25) от Хебър в двубой от група 2 на допълнителните турнири в НВЛ, който се провежда в Пазарджик.

Хебър поведе с 25:21, а след 25:23 Локо спечели втората част и записа първи исторически гейм във волейболния ни елит от над 13 години насам. Хебър обаче не допусна изненада и след 25:19 и 25:14 спечели двубоя.

Тодор Вълчев с 18 точки стана най-резултатен за Локо, а Венцислав Георгиев добави 12. За домакините най-резултатен стана Брадли Гънтър с 27 точки.

Утре Локомотив се изправя срещу Черно море, а Хебър е срещу Левски. В първия двубой днес Левски победи Черно море с 3:0.